Co z tym złotym?
 Oceń wpis
   

Coraz większe grono Polakow nerwowo obgryza paznokcie. To posiadacze kredytów walutowych bombardowani od kilku tygodni wizjami euro po 7 zł, dolara po 5 zł i franka po 4 zł.

Wchodzę na jeden z ogólnopolskich portali, zakladka gospodarka. "Banki upomną się o nasze mieszkania", "Zloty rekordowo słaby". Wszechobecny strach, to sie sprzeda. Ludzie w kolejkach do kantorów spekulujący na zielonych i euro.

Negatywne rekomendacje amerykańskich bankow inwestycyjnych dla naszej waluty. Tych samych analityków, którzy widzieli ropę po 250 $.

Uff...dla mnie wystarczy. Rzeczywiście złoty jest aż tak słaby czy to juz tylko spekulacja? Kiedy nastapi moment przesilenia?

To co robią zagraniczne instytucje finansowe może wywoływać frustrację ,ale to tylko pokazuje slabość naszego rynku. Ostatnie dni to paniczna wyprzedaż złotego i potężne spadki na GPW. Sprzedaz polskich akcji, wymiana złotowek na euro. Jak oni to robią skoro inwestorzy zagraniczni juz dawno wyszli z polskich akcji? Nikt nie chce tego oficjalnie przyznać, ale to pomoc instytucji odpowiedzialnych za nasze emerytury. Tak to OFE pożyczają akcje "zagranicy", która wykorzystuje grę na spadki. Po co z nimi walczyc skoro to pieniądze emerytów. Mechanizm sam sie nakręca a traci najbardziej Kowalski, który zaciągnął kredyt w CHF i ten sam Kowalski, który odklada na emeryturę w OFE.

Po tym co zaobserwowałem wczoraj na rynkach, myślę że najgorsze jest za nami. Potężne zakupy na GPW (prawie 2,1 mld) i towarzyszące temu umacnianie się zlotego. Odwracanie pozycji na zlotym i kupno przecenionych akcji. Do tego panika, charakterystyczna dla punktów zwrotnych. Slowem przed nami krotkoterminowo rysuje sie odwrócenie trendu na złotym.

To co dalej stanie sie ze zlotym bedzie zależec od wielu czynników. Nie można juz mówic o Polsce jako o oazie spokoju  i silnych fundamentach. Jesteśmy malym elementem światowego systemu finansowego, który przeżywa najwiekszy kryzys w swojej historii.

To był mój pierwszy wpis także proszę o wyrozumiałość:)

Komentarze (0)
Atrakcyjny kredyt w zł....możliwe?

Komentarze

Najnowsze wpisy
2009-03-18 20:37 NieOFEktywne emerytury
2009-02-19 16:08 Atrakcyjny kredyt w zł....możliwe?
2009-02-19 15:46 Co z tym złotym?
Najnowsze komentarze
2009-03-19 20:44
Grzegorz Topór:
NieOFEktywne emerytury
Witam rownież na bblog :) Poprawiłem juz dane co nie zmienia faktu ze sporo pieniedzy trafiło[...]
2009-03-18 21:19
ofedlaciebie:
NieOFEktywne emerytury
Zyski PTE wyniosły dokładnie 730,87 mln zł, zatem wygląd to na literówkę zamiast 1 powinno być[...]
O mnie
Grzegorz Topór
Mam w życiu 2 pasje: sport i pieniądze. W Polsce trudno żyć z sportu dlatego wybrałem pieniądze.
Archiwum
Rok 2009