Atrakcyjny kredyt w zł....możliwe?
 Oceń wpis
   

Posiadacze kredytów walutowych w ciągu ostatnich tygodni przeżywaja prawdziwą huśtawkę nastrojów. Ale to cena za niższe niż w przypadku kredytu zlotowego raty. Czy naprawdę nie ma atrakcyjnych kredytów w rodzimej walucie?

Dopiero w zeszłym roku zaczął prawidłowo funkcjonować rządowy program "Rodzina na swoim" umożliwiający zaciągnięcie atrakcyjnego, zwłaszcza dla młodych ludzi kredytu mieszkaniowego.

Do kogo jest skierowany ten kredyt?

Celem programu „Rodzina na swoim” jest udzielenie pomocy w spłacie kredytu hipotecznego rodzinom nie posiadającym własnego mieszkania. Pomoc dotyczy spłaty kredytu przeznaczonego na  nabycie niewielkiego mieszkania lub budowę niewielkiego domu jednorodzinnego.

Oferta preferencyjnych kredytów mieszkaniowy skierowana jest do:

  • rodzin – obojga małżonków
  • osób samotnie wychowujących małoletnie dziecko, dziecko bez względu na jego wiek jeżeli jest pobierany na nie zasiłek pielęgnacyjny lub dziecko uczące się, które nie ukończyło 25 roku życia.

    Osoby ubiegające się o preferencyjny kredyt mieszkaniowy  zobowiązane są do złożenia pisemnego oświadczenia, zgodnie z którym w dniu zawarcia  umowy kredytu:
  • nie posiadają prawa własności do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego,
  • nie przysługuje im spółdzielcze własnościowe prawo do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego jak również spółdzielcze lokatorskie prawo do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego
  • nie są najemcami lokalu mieszkalnego.

    W przypadku kredytowanego mieszkania powierzchnia użytkowa  nie może  być większa niż 75 mkw. a w przypadku domu jednorodzinnego nie może przekroczyć 140 mkw. Cena metra kw. kredytowanego mieszkania lub domu jednorodzinnego nie może być wyższa od kwoty stanowiącej iloczyn powierzchni użytkowej domu lub lokalu i średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 mkw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązujących dla gminy, na terenie której położona jest kredytowana nieruchomość. Obowiązujące wskaźniki  przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1 mkw. będą ulegały zmianom, a ich wartości będzie publikował GUS.

Kredyt ten nie funkcjonował ze względu na zbyt niski wskaźnik przeliczeniowy. Jednak spadki cen mieszkań w najwiekszych polskich miastach i podniesienie wskaźnika sprawiaja że coraz więcej atrakcyjnych mieszkań staje się dostepnych w ramach kredytu "Rodzina na swoim"

Jak ksztaltuje się ten wskaźnik w Trójmieście? Aby uzyskać więcej informacji dotyczacych kredytu i finansów osobistych napisz maila ( w tresci prosze podac nr telefonu)

grzegorz.topor@awd.pl

 

Komentarze (0)
Co z tym złotym? NieOFEktywne emerytury

Komentarze

Najnowsze wpisy
2009-03-18 20:37 NieOFEktywne emerytury
2009-02-19 16:08 Atrakcyjny kredyt w zł....możliwe?
2009-02-19 15:46 Co z tym złotym?
Najnowsze komentarze
2009-03-19 20:44
Grzegorz Topór:
NieOFEktywne emerytury
Witam rownież na bblog :) Poprawiłem juz dane co nie zmienia faktu ze sporo pieniedzy trafiło[...]
2009-03-18 21:19
ofedlaciebie:
NieOFEktywne emerytury
Zyski PTE wyniosły dokładnie 730,87 mln zł, zatem wygląd to na literówkę zamiast 1 powinno być[...]
O mnie
Grzegorz Topór
Mam w życiu 2 pasje: sport i pieniądze. W Polsce trudno żyć z sportu dlatego wybrałem pieniądze.
Archiwum
Rok 2009